obrazy maľované, umelecké maľby, umelecké maľované obrazy, umelecké diela, krásne olejomaľby, maľované obrazy online, obrazy online, obraz ako dar, obraz ako darček, hodnotný dar, dar k jubileu, pamiatka na košice

Na úvod
reprodukcie obrazov
Jeseň
Jeseň
Akad.maliar Táňa Podzubanová

Technika: olejomaľba na plátne , zarámované v drevenom ozdobnom ráme
Rozmer: 40 x 30 cm

Cena:
220 €


Akad.maliar Táňa Podzubanová

Narodila sa v roku 1972 v rodine maliarov. Matka je portrétiska, otec sa tiež zaoberá maľbou. Vyštudovala Luganskú štátnu akadémiu kultúry a umenia Matusovského, fakultu maľby. Študovala u skvelého umelca-majstra Kodenka A.I., ktorý je členom únie maliarov Ukrajiny.
Venuje sa maľbe, figurálnej kompozícii, kresbe a sochárstvu. Učí deti na umeleckej škole. Považuje farbu ako hlavný umelecký prostriedok. Dominantnou témou jej diel je morská krajina.
Autorka žije a tvorí v Berďansku pri Azovskom mori. Berďansk sa odráža v jej prácach jemným trblietaním morskej hladiny, nežnou krásou kvetov a koloritom starých dvorov.
Od roku 1993 sa zúčastňovala rôznych kolektívnych výstav a medzinárodných plenérov. Prvú osobnú výstavu predviedla v r.1995 v Berďanskom múzeu umenia Brodského, ktorú zopakovala v r.2008 a 2013. Píše ikony. V roku 2000 sa zúčastnila výstavy ikon c Dnepropetrovskej Diecéze (eperchie). Práce umelkyne sa nachádzajú v Berďanskom múzeu umenia, galériach Kyjeva, Moskvy, Talianska, Slovenska. Sú súčasťou súkromných zbierok v Grécku, Nemecku,Anglicku a U.S.A.
Neobyčajný talent autorky bol v r. 2012 ohodnotený zvláštnou cenou. Jej diela boli vybrané na výstavu Aviart 2012 spolu s dielami 120-tich maliarov z Ukrajiny. 500 diel bolo vynesených na lietadle Gigant 225do výšky 10150m. Výstava bola zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov, do ktorej bol odovzdaný katalóg s fotografiami a životopismi zúčastnených ukrajinských maliarov a ich diel.


Ďaľšie diela autora
Mladosť II.
 
More
 
Západ slnka
 
Pokojný záliv
 
Pri rieke
 
Babie leto
 
Jeseň
 
Pivonie
 
Plachetnice
 
 
(c) mgallery 2019
O nás  |  Ponuka obrazov  |  Prihlásenie/registrácia  |  Nákupný košík  |  Obchodné podmienky
maľované obrazy, maľované, abstraktné obrazy, rám na obraz, predaj obrazov, umelecké diela, umelecké, obrazy, online obrazy