obrazy maľované, umelecké maľby, umelecké maľované obrazy, umelecké diela, krásne olejomaľby, maľované obrazy online, obrazy online, obraz ako dar, obraz ako darček, hodnotný dar, dar k jubileu, pamiatka na košice

Na úvod
reprodukcie obrazov
Boj so živlom
Boj so živlom
akad.maliar Valerij Gožij

Technika: gratáž - sololit v ozdobnom drevenom ráme
Rozmer: 80 x 60 cm

Cena:
840 €


akad.maliar Valerij Gožij

Akadaemický maliar Valerij Ivanovič Gožij sa narodil v r. 1956 v Rovne na Ukrajine. Vyštudoval Štátnu univerzitu umenia v Moskve (akadémiu výtvarných umení) fakultu maĺby a grafiky.
Zúčastnil sa kolektývnych výstav a medzinárodných plenerov, absolvoval osobné výstavy doma j v zahraničí:
1986 - výstavy grafiky v Mníchove, Nemecko
1987 - výstava grafiky v Moskve
1988 - výstava grafiky v Prahe
1993 - výstava grafiky v Kišiňove, Moldavsko
1997 - výstava grafiky v Kyjeve
2004 - výstava v Záporoží, Ukrajina
2007 - výstava v Energodare, Ukrajina
2013 - výstava v Berďaknsku, Ukrajina
2016 - výstava v Košiciach
Poslednú osobnú výstavu predviedol v júli 2014 v múzeu umenia Brodského v Berďansku na Ukrajine. Časť obrazov z tejto výstavy Vám približujeme aj v našej ponuke. Zbierka obsahuje rôznu tematiku. K dispozícii je aj detská fantastická tematika. Autor vyberá príbehy z prítomnosti aj minulosti, taktiež sa obracia k témam literárnych diel.
Všetky diela predstavené na tejto výstave majú svoj vlastný rukopis. Sú vytvorené v autorskej technike, základom ktorej je gratografia. Podstatou je, že umelec tvorí obrazy nie štetcom, ale ihlou.
Valerij Gožij je jedným z mála umelcov, ktorí tvoria takouto technikou. Touto technikou sa dá docieliť nádherné čierno-biele aj farebné videnie sveta.
V súčasnej dobe sa autor venuje grafike a dizajnu. V tejto tvorbe dominujú figurálne motívy. Rad jeho diel sa nachádza v súkromných zbierkach v Rakúsku, Nemecku, Kanade, U.S.A. Taliansku, Rusku, Slovensku a na Ukrajine.


Ďaľšie diela autora
Na dedine
 
Byvoly
 
Boj so živlom
 
 
(c) mgallery 2018
O nás  |  Ponuka obrazov  |  Prihlásenie/registrácia  |  Nákupný košík  |  Obchodné podmienky
maľované obrazy, maľované, abstraktné obrazy, rám na obraz, predaj obrazov, umelecké diela, umelecké, obrazy, online obrazy